על הטרמינל - נמל חיפה

עידכון חשוב:

לכל המגיעים להפלגות בימי חמישי:

מפליגים בחברת מנו ספנות ורויאל קריביאן יורשו להיכנס לנמל החל בשעה 12:00. 

מפליגים בחברת MSC יורשו להיכנס לנמל אחרי השעה 15:00

אנא הגיעו אך ורק בזמנים אלה, ובשעה שבה הוזמנתם על ידי חברת הספנות

החנייה אינה אפשרית בשטח הנמל ולא תתאפשר עלייה עם רכב לגשר הכניסה.

אנא וודאו שיש ברשותכם את כל המסמכים אליהם נדרשתם על ידי חברות הספנות

 

 

 

 

טרמינל הקרוזים של ישראל

 

מאות אלפי מפליגים חולפים מדי שנה בטרמינל של נמל חיפה, הנמל היחיד בישראל המשמש ליציאת ישראלים ותיירים להפלגות בים התיכון, והמוביל בקבלת תיירים באוניות פאר המגיעות לארץ מכל רחבי העולם. הטרמינל מציע מרחב נוח, מטופח וממוזג, עם חנויות פטורות ממכס, שרותי "פטור ושמור",  וכל השירותים הנדרשים להנעמת ההגעה לארץ או היציאה ממנה. הטרמינל מקושר ישירות לעיר התחתית של חיפה, ונמצא במרחק מספר דקות הליכה מתחנת הרכבת 'חיפה מרכז – השמונה'. בקרבת הטרמינל קיימים חניונים לטווח ארוך עבור המפליגים.

טרמינל הנוסעים של נמל חיפה משרת מדי שנה עשרות אוניות תיירים. בשנים האחרונות חל גידול דרמטי בשיעור אוניות התיירים הפוקדות את הנמל ואף עוצרות בו למשך יומיים ויותר. כל חברות הקרוזים המובילות בעולם בוחרות בנמל חיפה כשער הכניסה שלהן למדינת ישראל, ואין ספק שמדובר גם בשער הכניסה היפה ביותר. גם נתוני הירידה לחוף בנמל חיפה גבוהים במיוחד, ועומדים על 85% מכלל הנוסעים על גבי האונייה, אשר בוחרים לרדת לחוף ולטייל ברחבי העיר חיפה ומדינת ישראל כולה. הטרמינל אף זכה באות המצוינות מאתר התיירות המוביל "Trip Advisor", שהסתמך על דירוגיהם של תיירים שפקדו את הנמל עם אוניות הקרוז של החברות המובילות בעולם.

טרמינל הנוסעים של נמל חיפה מסוגל באופן שוטף לטפל באופן יעיל ומהיר באוניות של עד 2500 איש שמתחילות ומסיימות את ההפלגה בחיפה, והחלפת נוסעים. בנוסף, הטרמינל יודע לשרת אוניות תיירים ענקיות, שעל סיפונן 5000 תיירים ויותר

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

עוד על הטרמינל:

 

הטרמינל מחובר כאמור על ידי גשר עילי לעיר התחתית בחיפה, לעורק תחבורה ראשי ולתחנת הרכבת ("מרכז- השמונה") הנמצאת במרחק 5 דקות הליכה מהטרמינל. לנוחות המפליגים קיימת מעלית המקשרת בין מפלס תחנת הרכבת והחניונים למפלס הטרמינל. נוסף לחניון הרכבת הסמוך למסוף, ישנם מספר מגרשי חניה בתשלום, כפי שמפורט בהמשך.
נוסעים המגיעים להפלגה יגיעו עם כבודתם לטרמינל, יעברו בידוק בטחוני, שליחת כבודה וקבלת כרטיס עליה לאנייה. לאחר מכן  יעברו תהליך בקורת גבולות ויוכלו ליהנות מחנויות הפטורות ממכס.

נגישות:

נמל חיפה קיבל אישור רשמי כאתר נגיש מהנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות של משרד המשפטים. לאחר הליך ממושך, שהושקעו בו משאבים רבים וביקורות של הנציבות, הודיע משרד המשפטים לנמל חיפה כי החברה עמדה במלוא הדרישות על פי חוק להתאמות הנגישות לאנשים עם מוגבלות בטרמינל הנוסעים. כחלק מההתאמות, הותאמה הכניסה לטרמינל לבעלי מוגבלות, המעליות הותאמו, כולל התראות קוליות, הוספה ושודרגה עמדה מיוחדת לאנשים עם מוגבלות על פי התקן הנדרש.

 

לפניות בנושא טרמינל נוסעים – טלפון: 04-8518245/6

 

חניונים:
אין חניה למפליגים בשטח הטרמינל.

מומלץ להשתמש בשרותי הרכבת ולרדת בתחנת "מרכז- השמונה" הסמוכה מאד לטרמינל.

 

חניונים סמוכים:
1. חניון עירוני בתחנת רכבת מרכז- השמונה.
2. חניון עירוני באזור קמפוס הנמל – רחוב הנמל 40.
3. חניון פרטי – רחוב קדושי בגדד 30 , טל – 5610727 03 .
4. חניון פרטי – רחוב שער פאלמר 1, טל – 0526375054.
5. חניון שער הנמל, חניון פרטי מקורה ברחוב הנמל 36. טלפון 
054-7006820

לנמל אין כל קשר לחניונים . הפרטים נמסרו מטעמם ומוגשים על ידינו כשרות לציבור המפליגים.