אירועים בנמל - נמל חיפה

נפתחים לקהל הרחב

כחלק מפעילות התיירות והפנאי, נמל חיפה מקיים בחלקו המערבי, בסמוך לטרמינל הנוסעים, שלל אירועים הפתוחים לקהל הרחב. ברציף הנמצא מזרחית לטרמינל מתקיימים צילומי התוכנית המצליחה "נינג'ה ישראל", ובאזור גם מתקיימות מפעם לפעם פעילויות אקסטרים ותרבות. בצידו המערבי של טרמינל הנוסעים ניצב האנגר 15 – מבנה ענק וייחודי מסוגו בישראל, על קו המים ובגודל של כ-8700 מ"ר, בוא מתקיימים אירועי תרבות שונים לקהל של עד 8,000 איש. 

בשנה הקרובה אמור להתחיל ולפעול בחלקו המערבי של הנמל מיצג לילי יוצא דופן שייקרא "נמל האור" – פרויקט משותף למשרד התיירות, עיריית חיפה ונמל חיפה. במסגרת המיצג הייחודי, מידי ערב לאורך השנה, תצא מנמל חיפה תצוגת אורות ולייזר מרהיבה לעבר שמי המפרץ, וניתן יהיה לצפות בה מכל רחבי הר הכרמל, וכמובן גם מהנמל, ולהתרכז במקומות שונים בעיר בהם תושמע המוזיקה המסונכרנת עם האורות.

צמוד לטמינל הנוסעים, על קו המים, ניצב בניין המנהלה המנדטורי שהוקם בשנות ה-30 של המאה שעברה. הבניין ההיסטורי, שממנו הוסר הדגל הבריטי בעת סיום המנדט על ארץ ישראל בשנת 1948 – עובר כעת שיפוץ ושיקום הכולל חיבור ישיר לעיר התחתית של חיפה. בסיום העבודות יהפוך בניין המנהלה המחודש למרכז תיירות שוקק בתמיכה של משרד התיירות.